Bubu kapsička na krk

 

 

Tento návod patří k mým starším návodům, které jsem měla původně zveřejněny na MMB. Protože fotky, které jsem u něj původně měla, byly příliš nekvalitní, pokusila jsem se ho znovu nafotit. Tentokrát jsem kapsičku udělala větší ( Lada Luxus: řetízek z 25 ok a 11 řad vysokou), ale u postupu jsem nechala původní text.

Ještě podotknu, že tímto postupem jsem háčkovala i obaly na mobil, jen jsem si upravila počet ok v základním řetízku.
 

Tyto strašidýlka jsem vymyslela pro syna a jeho kamarády na oslavu narozenin. Budou do nich dostávat sladké odměny za splněné úkoly. Kapsičky jsou vyrobeny z různých zbytků přízí.

U tenčí příze dělám řetízek z 20 oček u silnější (např. Lada luxus) asi 16. Do třetího oka udělám dlouhý sloupek a pokračuji dlouhými sloupky na začátek řetízku a do prvního řetízkového oka udělám 3 dlouhé sloupky. Pokračuji na druhé straně řetízku dlouhými sloupky a do posledního oka udělám 2 dlouhé sloupky. Zakončím pevným okem.

 

Uháčkuji 9 řad dlouhými sloupky, jakmile ukončím poslední řadu pevným okem, hned z něj dělám řetízek, dostatečně dlouhý, na provlečení hlavy. Připevním na druhé straně kapsičky a vracím se PEVNÝM okem po řetízku zpět.

Oko je dělané 9. dlouhými sloupky do 4 řetízkových ok. V druhé řadě dělám do každého oka 2 dlouhé sloupky a v třetí přidávám do každého druhého. Před přišitím, mírně oko vycpu dutým vláknem. Černou čočku oka dělám jako první řadu  ( u nové kapsičky jsem oko vystřihla z fleecu a jednotlivé části lepila lepidlem na textil).

Přidělám třásně, jako vlásky, vyšiji pusu a připevním pařátky z řetízku....

 

.....prostě se vyřádím :)))

 

 

 

 

 

Komentář:

BUBU

Anna Balcarová | 12.06.2013

Dobrý večer, BUBU jsem háčkovala před vánocemi dle Vás z MMB. Pro vnuka do školy a pro vnučku s kyti a korálky do školky. Díky,měly velký úspěch.

Re: BUBU

petvod | 25.06.2013

Jsem ráda, že děti měly radost. Mějte se hezky.

Přidat nový příspěvek