Organizér, kapsář

Už mě nebavilo neustále rozmotávat řetízky, náhrdelníky a náušnice. Musím něco vytvořit, aby to bylo skladné do skříně a šperky, aby měly vlastní přihrádku. Kapsář bude fajn.

Stromeček

Je to taková rychlovka, tak fotopostup snad není ani potřeba.

Houmeles

A opět recyklace. Ušila jsem jednoduché houmelesky pro naše kluky z mikiny.

Taštička na zip

Tentokrát jsem recyklovala. Použila jsem manšestrový kabát, který jsem už nenosila.

srpen 2013

Bedýnka Marine

Bedýnky mi na mé přání, stloukl z latěk můj muž. Původně jsem se byla mrknout do obchodu, jestli by se mi nehodily nějaké bedýnky od ovoce, které tam občas vyřazené zahlédnu.

srpen 2013

Obal na kapesníky

Je to jednoduché šití a zvládne jej i začátečník.

srpen 2013

Hračka netopýr

Nedávno byl v časopise Dekor, návod na krásného motýlka. Moc se mi líbil, ale jako hračka pro moje kluky se nehodil. A co takový netopýr?

Plážová deka 

Když se jede k moři, musí být vše skladné, aby se zabralo co nejméně místa. Každé balení mi připomene scénku z MR. Beana, kde si stříhá nohavice kalhot, aby se mu vše vlezlo do kufru.

červen 2013

Dekorace lodička 

Rozhodla jsem se nechat vyfotit naše kluky. Chtěla jsem mít fotky v Marin style. Kromě vlastnoručně ušitých oblečků, jsem ušila i dekorace. Jedna z nich je i tato lodička.

červen 2013

Dětské kalhoty

Toto jsou jediné kalhoty, které umím a to kalhoty do gumy. Ale pokaždé je mám jiné a pokaždé je to originál.

červen 2013

Čelenko-šátek

Jsem vášnivá nositelka látkových čelenek. Mám rozmanité množství těchto ozdob a střídám barvy podle oblečení. Přiznám se, že nejvášnivěji je nosím, když mám týden před návštěvou kadeřnice :-)

Nový kočárek 

Snad už je jaro definitivně tady. Pořídila jsem nový odlehčený golfový kočárek. Zamilovala jsem se do jeho fialové barvy. Bohužel je menší, než jsem zvyklá a v jeho základní výbavě není taška, také by potřeboval vyměnitelnou vložku. Proto bych se ráda vše pokusila ušit.

Frajerská bekovka 

Zprvu jsem přemýšlela, jestli návod nedám do odkazovaných, protože střih není můj. Ale při šití jsem se odklonila od původního návodu, tak jsem při šití druhé bekovky udělala svůj postup.

Cestovní hra "Gogoune nenaštvi se" 

Loni jsem zahlédla na internetu nápad na „Člověče, nezlob se“, kde se maloval na textilní tašku. Přišlo mi to jako dobrý nápad, jen jsem jej nestihla realizovat. Letos mě napadlo udělat podobnou verzi.

Kosák 

Krásná jarní dekorace vždy potěší. Kosák je jednoduchý a zvládne ho každý začátečník.

Ošatka 

Ušitá je rychle a pečivo v ní vypadá tak nějak lákavěji

Sedák 

Potřebovala jsem pro syna sedák, aby seděl u stolu o něco výš. Měla jsem radost, že jsem ho koupila levně v obchodě. Teď už vím, proč byl tak levný.

Zafu 

Ušila jsem klukům do dětského pokoje sedací polštářky neboli zafu, také se jim říká meditační polštáře.

Aplikace 

Blíží se mi období tvoření jarních čepiček a s tím i tvorba aplikací na ně. Normálně aplikace háčkuji, ale tentokrát jsem si chtěla vyzkoušet i kombinaci háčkované čepičky a látkové aplikace.

Sáček na Gogouny

Mami, máš pro mě Gogouna? Otázka, kterou slyším po každém nákupu…

Obchodní řetězce se spikly proti nám rodičům a chrlí na naše děti záplavu sběratelských blbin, které za nákup v určité hodnotě, dostaneme u pokladny. Mám pro sbírání pochopení, sama jsem jako dítě měla v šupleti malé kalendáříky , ale na rozdíl od dnešních dětí, mi to nadšení vydrželo dlouho. Tak hurá na sáček…

 

 Obal na šicí stroj

Konečně jsem ušila nový oblek na svého Láďu (Lada q60b).Chtěla jsem obal v bílé barvě, abych si jej později mohla vyzdobit nějakou malůvkou.

Zástěra pro malé kuchaře

Nejenom holčičky rády pomáhají při pečení vánočního cukroví. I kluci se rádi zapojují, tak musí mít svou vlastní zástěru. Já si zarecyklovala, použila jsem starou, ale velmi zachovalou utěrku a lemovku, kterou jsem použila na výrobu zavazovacích šňurek.

Polštář válec 

Už dávno jsem si ho přála ušít. Tak jsem se konečně odhodlala.

Nákrčník na gumu 

Už je sice skoro jaro, ale občas ještě zafouká studený vítr, tak se nákrčník ještě hodí.