Cestovní hra "Gogoune nenaštvi se"

Loni jsem zahlédla na internetu nápad na „Člověče, nezlob se“, kde se maloval na textilní tašku. Přišlo mi to jako dobrý nápad, jen jsem jej nestihla realizovat. Letos mě napadlo udělat podobnou verzi.

Vystřihneme si dva kruhy z látky, jeden kruh by měl být světlý a jednobarevný, abychom na něj mohli namalovat herní plán.Fixy nebo barvy na textil, provázek a vlizelín.

Na bílé kolo namalujeme herní plán. Já jsem si pomohla tak, že jsem kolo poskládala na čtvrtiny, zažehlila, tím jsem měla zvýrazněny čtvrtiny. Zhruba doprostřed jsem si dala mísu a po obvodu té mísy jsem vrškem od lepidla vytlačila kolečka do látky a ty pak jen obtáhla obyčejnou pastelkou. Pak jsem látku dala na podložku a pastelku přemalovala fixem (rozpíjí se, proto ta podložka). Jednodušší verze je ta, že si herní plán najdete na internetu, zrcadlově vytisknete, obtáhnete přenosovou tužkou a přežehlíte na látku.

Ale já chtěla kruhovou verzi a ta tam nebyla, proto jsem si to tak ztížila.

Výběr barev jsem pak nechala na Vojtíškovi. Po vytvoření herního plánku, jsem na rub plánu nažehlila tenký vlizelín.

 

Na druhé kolo všijeme knoflíkovou dírku cca 1,5cm od kraje.

Obě kola dáme lícem k sobě a obšijeme po obvodu, necháme, ale tak 10cm dlouhý otvor na převrácení z rubu na líc. Nastřihneme po obvodu véčka.  

Převrátíme a prošijeme po obvodu asi 2mm od kraje a ještě jednou prošijeme po obvodu cca 3cm od kraje.

Do vzniklého tunelu navlečeme provázek, kterým pak utahujeme vzniklý váček. Místo klasických figurek, můžeme využít Gogouny z Albertu, postavičky z kinderek, nebo třeba vršky od pet lahví.

Komentář:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek