Frajerská bekovka

 

Zprvu jsem přemýšlela, jestli návod nedám do odkazovaných, protože střih není můj. Ale při šití jsem se odklonila od původního návodu, tak jsem při šití druhé bekovky udělala svůj postup. Původní návod i se střihem, který jsem použila, naleznete  zde.

Začínáme:

Nastříháme si látku podle střihu. Nezapomeneme na značky, přeneseme je také na látku. Potřebujeme i nějakou látku na podšívku (nemám na fotografii, protože jsem ji již sešila), a tu nastříháme stejně, jako vnější látku. Jako výztuhu kšiltu jsem použila ronofix. Nastříháme jej také dvakrát, protože ho nažehlíme jak na vnější díl kšiltu, tak i na spodní díl.

Našpendlíme, od středu k značkám, čelní a boční díl bekovky. Já jsem si uprostřed udělala sklad, protože se mi střih nepovedl zvětšit úplně bez chybičky, tak jsem trochu improvizovala, ale ve výsledku to vůbec nevadilo, ba naopak bylo to hezké. Sešijeme tedy ke značce.

Sešijeme díl od značky na temeno hlavy (značeno červeně)

 

Sešijeme zadní středový šev

 

Stejným postupem sešijeme i podšívku. A tady jsem se odklonila od původního návodu.

Přišpendlila jsem si lícem k sobě vrchní a spodní díl bekovky a sešila po obvodu, jen tam, kde má být kšilt, jsem nechala otvor. Přetočíme si bekovku z rubu na líc. V tuto chvíli jsem si připevnila první díl druku na střed čela bekovky.

Výztuhu jsem nažehlila na oba díly kšiltu. Sešila po obloukové straně a přetočila výztuhou dovnitř. Kšilt jsem všila do otvoru v bekovce a připevnila druhý díl druku na kšilt. Hotovo. Bekovka je oboustranná.

Když se dá z druhé strany vypadá, jako fidelka.

 


Komentář:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek