Veselé madlo

Šití na kočárek pokračuje a to tímto krytem na madlo. Výrobce dodal originál nevyhovující mým potřebám. Předně je na suchý zip a Lukášek jej s oblibou strhával dolů a párkrát nás už kolemjdoucí lidé upozornili, že nám něco vyletělo z kočárku. No a druhá věc je, že bylo na obvod dost krátké a tím pádem se opět suchý zip odlepoval i bez pomoci Lukáška.

Nachystala jsem si dva kusy látky 30x47, výztuhu asi 28x45, zip a ze zbytků látky jsem si ušila barevné stužky, asi by stačily i barevné tkaničky, nebo stuhy z obchodu, ale malý by jim dal určitě pořádně zabrat, tak by dlouho nevydržely. Šité jsou přeci jen pevnější.

Výztuhu jsem ustřihla na půl, vložila do přeložené látky a zažehlila. Přijde na řadu opět můj oblíbený skrytý zip. Přeložené látky jsem dala na sebe a asi 1,5cm od kraje jsem sešila látky k sobě (na stroji jsem si nastavila nejdelší steh). Našila zip. Stehy odpárala.

Změřila jsem si obvod madla, do požadované výšky jsem našpendlila stuhy asi 1 cm od sebe, ustřihla přebytečnou látku, přeložila látky lícem k sobě a prošila. A ustřihla přebytečnou látku i z druhé strany.

Pokud někdo na to trvá, může si pro dobrý pocit našít na odstřiženou látku šikmý proužek, aby to bylo hezčí, ale mi to tak stačí.

Zahneme kraje a prošijeme. Opět se zde může použít šikmý proužek, ale já opět nechala tak.

Zde je vidět původní obal na madlo a mnou ušité. Moje je rovné a konce mírně odstávají, komu by to moc vadilo, může si našít ze spodu gumu, která je mírně stáhne. Ale musí s tím počítat od začátku šití a výztuhu nedat až ke krajům, jak jsem to udělala já. :-)

Komentář:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek