Zafu

Ušila jsem klukům do dětského pokoje sedací polštářky neboli zafu, také se jim říká meditační polštáře.

Zafu mají průměr cca 28cm a vysoké jsou 14cm. Jako materiál jsem zvolila staré, pevné prostěradlo.  Ale i tak jsem raději na vrchní a spodní díl nastříhala dvě a dvě kola, která jsem prošila. Postup šití je již stejný, jako u  válcového polštáře , jen jsem zafu prošila po obvodu dvojitě. Zatím nemám patku na volné prošívání, tak jsem to patlala, jak se dalo. Jako výplň jsem použila pohankové slupky. Spotřeba, na jeden sedací polštářek, byl cca 1,5kg.

Zafu se skládá ze dvou kol a dlouhého pásu, ale protože nemám tak dlouhý pás, nastřihala jsem si dva kratší, které jsem pak sešila a stejně je na tom i povlak. Na povlak se může přišít i ucho pro nošení zafu. Ale já si za materiál zvolila fleesovou deku a ta pruží, a protože jsem se bála, že se ucho časem moc vytahá, tak jsem si jej neušila. Povlak jsem šila následovně:  

Nastříhala jsem si vše potřebné na ušití povlaku. Do dílu A jsem zakreslila značky, které mi pak pomohou při šití. Díl B jsem ustřihla větší a to proto, že do něj všiju zip. (Díly B i C jsem nastříhala tak, aby pružily do výšky a ne do délky!)

 

Díl B přeložím a po celé délce ustřihnu, pak na stroji zvolím co nejdelší rovný steh a díly sešiji

Zip lícem dolů položím na díl B, zašpendlím a našiju

 

Teď odpárám steh, zip zůstává hezky schovaný

Nyní díl B ustřihnu na potřebnou velikost (stejnou jako je díl C)

Díly B a C sešiju lícem k sobě, vyznačím značky

Sešiji díl B a A značkami k sobě, pak sešiji díl C a A značkami k sobě

Nastříhám véčka

Obrátím a povleču zafu

 

 

Na internetu jsem nalezla i jiný návod.

 

Komentář:

děkuji za návod

katka | 07.05.2019

Děkuji za podrobný, a přesto jednoduchý návod na ušití zafu. Rozhodně vyzkouším. Přeji vám mnoho inspirace při vaší práci. Katka Ch.

Přidat nový příspěvek