Pohankové slupky 

Konečně jsem je sehnala, dlouho si na ně dělám zálusk. Dávám je do tipů, a to, jako výplň do polštářů.

Pohankové slupky jsou tvárné a přizpůsobí se tvaru Vašeho těla. Polštářky tak pomáhají odlehčit pohybovému aparátu při spaní a odpočinku. Dají se nahřívat i chladit, absorbují vlhkost, ale nepřijímají pachy. Pro roztoče jsou slupky neatraktivní. Polštářek lze používat jako prevence zablokování krční páteře a z toho plynoucích bolestí hlavy, šíje, zad. Příznivě působí při bolestech hlavy, nespavosti a dalších problémech. Na spaní můžete polštář použít samostatně nebo přidat na klasický polštář a mít tak víc pod hlavou. Dobře se tvaruje na čtení v posteli. Je dobré, nechat občas vyhřát polštářek na slunci, v zimě nechat vymrznout.

Jsou určeny ták též k přípravě čajů a odvarů které působí proti křečovým žilám, dále čaj zlepšuje cirkulaci krve v těle, zlepšuje prokrvení, pomáhá proti hemeroidům, snižuje riziko mozkové mrtvice. Pohankové slupky obsahují velké množství rutinu (vitamín P).

Já je využiji, jako výplň pro polštáře na sezení nebo-li ZAFU. Budou určeny do dětského pokoje, takže i velikost jim bude odpovídat. 

 

 

Komentář:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek