Provlékací šál

Šál patří mezi mé starší návody a už bohužel nemám nafocený postup. Ale i bez obrázků se dá lehce pochopit.  Komplet jsem dělala pro tříletou kamarádku mého syna. Šál měří celkem 65cm a široká je 8cm. Otvor na povlečení je 47cm od začátku šály.

Jako materiál jsem zvolila Doru (100% akryl)
Háčkuji háčkem č.4,protože mám tendenci hodně utahovat (někomu by stačil 3,5)

Vysvětlivky:
ŘO-řetízkové oko
KS-krátký sloupek
DS-dlouhý sloupek

PO-pevné oko

Začneme řetízkem z 15 ok. Do třetího oka od konce, uděláme dlouhý sloupek a pokračujeme zpět dlouhými sloupky. Uháčkujeme 2ŘO, obrátíme práci a pokračujeme DS,s tím, že VŠECHNY SLOUPKY PÍCHÁME POUZE DO ZADNÍ NITKY PŘEDCHÁZEJÍCÍHO ŘO – tímto stylem pokračujeme až téměř do konce šály.

Uděláme díru na provlečení a to tak, že nahodíme 1ŘO otočíme práci a pokračujeme krátkými sloupky(ty už pícháme za obě nitky),nahodíme opět 1ŘO,otočíme,uděláme 3KS, 8ŘO,3KS, 1ŘO otočíme a KS až dokonce řady. Tím nám vznikne otvor na provlékání.

Dokončíme šál: Uháčkujeme 2ŘO,brátíme práci a pokračujeme DS,s tím, že VŠECHNY SLOUPKY PÍCHÁME POUZE DO ZADNÍ NITKY PŘEDCHÁZEJÍCÍHO ŘO. Jakmile máme hotovou šál. Obháčkujeme ji KS.

Změníme barvu příze. Na háček nahodím celou kratší stranu šály- 1ŘO,píchnu do očka, nahodím přízi, píchnu do očka, nahodím přízi….opakuji až do konce a nakonec nahodím a provleču všechny očka naráz (šál se zúží)

Obháčkujeme KS delší stranu šály a druhou krátkou stranu znovu zúžíme

Uděláme bambulky: já používám bambulkovač (super věc) . Na šál jsem použila průměr 4,5cm.

Komentář:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek