Obal na šicí stroj

 

Konečně jsem ušila nový oblek na svého Láďu (Lada q60b).Chtěla jsem obal v bílé barvě, abych si jej později mohla vyzdobit nějakou malůvkou.

Materiál: ronofix (výztuha), Bavlněná látka,(já jsem použila starý povlak z polštáře).

Poměříme si šicí stroj

 

Vytvoříme si střih na papír, přidáme si cca 1,5cm navíc a zakreslíme si značky.

 

Značku u předního a zadního dílu uděláme nahoře, uprostřed.

 

Značku u bočního dílu děláme nahoře v rohu. Tento střih pak překreslíme na vrchol přeloženého ronofixu i látky, tím nám vznikne jeden dlouhý díl (boky a vrch obalu). Značka tady značí střed vrcholu a bude nám nápomocná při šití. Tento díl uděláme delší.

Přeneseme si střih na přeložený ronofix a vystřihneme.

 

Vznikne nám jeden dlouhý díl (vrch a boky) a dva velké díly (přední a zadní)

 

Papír se střihem dáme na přeloženou látku. Vystřihnrme, nemusíme tak přesně, jako u ronofixu, jen je důležité díly pořádně rozžehlit.


Na deku si dáme nastříhaný díl ronofixu zažehlovací stranou nahoru. Přes ronofix dáme rozžehlenou látku lícem nahoru a důkladně žehličkou zažehlujeme.

 

Toto uděláme se všemi díly

 

Zastřihneme přebytečnou látku a značkami k sobě začneme špendlit.

 

Našpendlíme a přišijeme. Já jsem šila 90 jehlou a silnějšími nitěmi

 

Stejně přišijeme i druhou stranu a odstřihneme přebytečnou látku, rohy nastřihneme (dáme pozor, abychom nenastřihli šev)

 

Našpendlíme a obroubíme spodek obalu

 

Nakonec jsem ušila ucho - vystřihneme pruh ronofixu, nažehlíme na látku, přeložíme, zašijeme, vzniklý tunel převrátíme a rozžehlíme tak, aby byl šev u prostřed. Nakonec ucho přišijeme na vrch obalu. HOTOVO.

 

 

Komentář:

díky za návod

eva | 17.11.2018

Moc děkuji za jednoduchý návod na šicí stroj, konečně má můj pomocník "obleček" a nemusím ho pořád tahat z krabice ze skříně. Pokusila jsem se ještě napřed našít dvě kapsy - sice to není perfektní, ale já jsem spokojená. Takže ještě jednou - díky:)

Skvelá inšpirácia

Petra | 04.02.2018

Ďakujem za peknú inšpiráciu. Tento týždeň nadišiel ten deň D, kedy si kúpim svoj prvý šijací stroj :-) A rozhodla som sa, že ako prvé skúsim ušiť obal na neho. Tento postup sa mi zdá jednoduchý, tak verím, že ho zvládnem. Už sa teším. :-) Petra z blogu www.tvorimslaskou.sk

| 17.01.2015

Přidat nový příspěvek